Transzferálás: a kezdetek

Pár oldalon olvastam a transzferálás technikájáról, mely eleinte kevésbé, majd a szebbnél szebb eredményeket látva egyre jobban felkeltette az érdeklődésemet.
A receptet most csak azért írom le, mert egy kedves barátnőm kíváncsi rá, és tőlem akarja "hallani", de amúgy a Google-ban rákeresve sok kreatív oldal ír már a technikáról, szóval nem én találtam fel. Szerencsére!!! Ugyanis a meglévő leírások alapján is sokat kínlódtam, mire összejött az első sikerélmény. Nem azért, mert rossz volt a segédlet, hanem mert "túl erős" a nyomtató. A könnyű transzferálás lényege ugyanis a gyengébb nyomtatási minőség, mivel a "lazább" festék könnyebben (sokféle szer hatására) oldódik a papírról.
Van egy Facebook csoport, ahol nagyon segítőkészek a lányok, és a sok technikai leírás, és sablon megosztása mellett még a különféle nyomtatókhoz sikerrel alkalmazható átvivőszerek listáját is igyekszenek összeírni, ami remek segédlet.

Tehát a teendő, ha transzferálni szeretnénk:
1. Választunk egy klassz képet a netről, tükrözve kinyomtatjuk lézer nyomtatóval. 
2. Színével lefelé fordítva a hordozó anyagra tesszük (papír, textil, fa, festett felületek, stb.), maszkoló szalaggal rögzítjük, hogy ne mozduljon el.
3.  A papír hátulját átkenjünk valamivel, ami leoldja a papírról a festéket. Ezt nevezem én átvivőszernek. Ez lehet illóolaj (100%-os), körömlakklemosó, alkohol tartalmú spray vagy parfüm, almawin tisztítószer, stb.. És itt jött az én problémám: nekem egyik se jött be. Az én nyomtatásom nagyon ragaszkodott a papírjához. 1 hetes próbálkozásom után aztán meguntam (de nem adtam fel), és megkérdeztem a férjemet, hogy mit tanácsol, mitévő legyek ebben a nehéz helyzetben?  Rögtön rávágta, hogy a nitrohigító lesz a megoldás, és valóban! Párszor átkentem egy fülpiszkáló segítségével a lapot, és végre tovább léphettem a 4-es pontra:
4. Egy kiskanál segítségével átdörzsöljük a papírt, ezzel segítünk a festéknek, hogy átkeljen a túloldalra, amit én hordozó anyagnak nevezek. Jelen esetben textil volt, jófajta vászon. A szívemnél már megpróbálkoztam azzal, hogy a vászonnak is adtam egy kortyot a nitroból, és úgy látom, hogy érdemes volt, mert egész szépen átment a minta, nem mosódott el még a pöttyöknél sem.

Hát kérem, valahogy így nézünk mi ki :-) :

  



 Lehetne kicsit erősebb, élesebb a festék, de ennek a rusztikus kinézetnek is megvan a maga szépsége.
Mondják, hogy kézzel, langyos vízben mosható, de én még nem próbáltam.

Utolsó megjegyzésként még annyit, hogy a nitrohigítónak előnye, hogy olcsó, gyorsan elillan, és szinte az összes festéket leoldja a papírról. Hátránya, hogy kissé erős a szaga, de csak amíg meg nem szárad.

Sok sikert a sorstársaknak! Nekem innentől nincs megállás. ;-)

Megjegyzések

  1. Ezt a megjegyzést eltávolította a szerző.

    VálaszTörlés
  2. Nem jó, hanem tökéletes! :)

    VálaszTörlés
  3. Én most próbálkozom, és az a bajom, hogy halványak lesznek a színek. Erre is megoldás lehet a nitrohigitó?Köszi

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Köszönöm a hozzászólást! :)